Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

  Yurt dışına tatil için ya da iş için çıktığınızda tıpkı yaşadığınız ülkede olabileceği gibi orada da hastalanabileceğinizi, küçük ya da büyük kazalar geçirebileceğinizi, alerjik veya bulaşıcı bir hastalıkla karşılaşacağınızı, midenizi üşütebileceğinizi düşünerek önlem almanız gerekir. Çünkü ülkemizde geçerli olan SGK ya da özel sağlık sigortanız yurt dışında geçersiz olacaktır. Burada bazı özel sağlık sigortalarının belirli kapsamlarla yurt dışında da geçerli olabileceğini eklemek gerekir. Bunun için yurt dışında geçerli özel sağlık sigortaları konusunu da araştırabilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsam Altına Alır?

  Yurt dışı seyahat sağlık sigortaları bir sigorta şirketinden diğerine ve poliçe kapsamına göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle aşağıdaki detayları teminat altına alırlar.

  • Yurt dışında hastalanmanız ya da yaralanmanız halinde tıbbi tedavi
  • Hasta seyahat ve nakil işlemleri
  • Cenaze seyahat ve nakil işlemleri

 Yurt Dışı Seyahatlerinde Yapılan Sağlık Sigortası İçin Yaş Sınırı Var mı?

  Sigortalar 0-80 yaş aralığındaki herkes için geçerlidir.

Seyahat Sigortası Ne Zaman Başlar?

  Poliçeniz onaylanır onaylanmaz yurt dışı seyahat sağlık sigortanız başlamış kabul edilir. Poliçede yazan bitim tarihinde de sona erer.

 Seyahat Sağlık Sigortası Neden Gereklidir?

  Hayatınızda ilk kez gideceğiniz bir ülkeden ya da daha önce gitmiş olsanız bile yabancı olduğunuz bir ülkede sağlık sorunları yaşamak son derece ürkütücü olabilir. Basit bir grip, küçük bir kaza, mevcut sağlık sorununun tekrar etmesi gibi durumlarda yabancı bir ülkede de olsanız tedavi görebileceğiniz şekilde teminat altına alınabilir. Seyahat sağlık sigortanız varsa yaşayabileceğiniz her türlü sağlık problemini bir sağlık kurumuna giderek güvenle çözebilirsiniz.

 Yurt Dışına Çıkarken Sağlık Sigortası Yaptırmak Zorunlu mudur?

  Bazı ülkeler, vize verirken sizden sağlık sigortası yaptırmanızı isteyebilirler. Ancak bu tüm ülke dışı seyahatlerde zorunlu değildir. Mecburi olmamakla birlikte seyahat sigortası, son derece önemli ve gereklidir.

 Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortasını Nereden Yaptırabilirim?

  Seyahate çıkarken sizi güvence altına alacak olan seyahat sağlık sigortasını bu konuda sigorta yapmaya yetkisi olan sigorta şirketlerinden yapabilirsiniz.Online seyahat sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız, farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini sizinle paylaşıp en uygun fiyatlı seyahat sağlık sigortası poliçesine ulaşmanızı sağlayan seyahat123.com’u tercih edebilirsiniz.

İnsansız Sigorta Aracı

Bilgilerini gir,
Teklifi gör,
Poliçeni hemen al