Yurt Dışı İçin Sağlık Sigortası

  Yurt dışı tatilleri, hayata değer katan özel bir etkiye sahiptir. Hem vizyonunuzu geliştirir hem de keyifli vakit geçirmenizi sağlarlar. İş için, eğitim için ya da tatil için yurt dışına çıktığınızda yeni yerler görmenin, fakrlı kültürlerden insanlarla tanışmanın heyecanıyla zamanın nasıl geçtiğini anlamaz hatta zamanın değer kazandığını fark edersiniz. Bununla beraber yurt dışı tatillerinin iyi planlanması çok önemlidir. Yolculuk saati, gidiş-dönüş biletleri, pasaport ve vize işlemleri, ihtiyaç duyulabilecek malzemeler çok iyi planlanmalıdır. Yurt dışına yapılacak bir gezide özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan biri de Seyahat Sigortası ve Seyahat Sağlık Sigortasıdır.  Yurt Dışı Seyahat Sigortası ve onunla bağlantılı olan Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası konularında tamamen online hizmet veren seyahat123.com ile avantajlı fiyatlarla, hızlı, güvenli ve kolay bir biçimde sigorta işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Uluslararası Sağlık Sigortası Nedir?

  Ülkemizde devlet imkanlarıyla sunulan sağlık hizmetine ek olarak özel hastaneler ve polikliniklerde yani sigortanızın anlaşmasının olduğu sağlık kurumlarında geçerli olmak üzere özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Pek çok şirketin çalışanlarına sunduğu bu hizmet, ayrıca bireysel olarak da satın alınabilir. Benzer hizmetin yurt dışında da geçerli olduğunu ya da yurt dışında sağlık hizmetinden faydalanmanıza yardımcı olacak şekilde planlandığını düşünün: böylece yurt dışı seyahatlerinizde hastalanmanız, mikrop kapmanız, yaralanmanız halinde (poliçe teminat kapsamına uygun hallerde) tedavi hizmeti alabilmenizi sağlayan sigortaya Uluslararası Sağlık Sigortası denir.

 Yurt Dışında Geçerli Sağlık Sigortası Neleri kapsar?

  Yurt dışına çıktığınızda sağlık problemlerini kolayca çözebilmenizi sağlayan Seyahat Sağlık Sigortası ile alerji, zehirlenme, grip, nezle, kaza sonucu yaralanma gibi pek çok sağlık sorununu tedavi ettirmek üzere hizmet alabilirsiniz. Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası poliçelerinin teminat kapsamları esnektir. Ödeyeceğiniz ek pirimlerle genişletilebilir yapıdadır. Ancak temelde pek çok Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi ve Schengen Sağlık Sigortası aşağıdaki durumları kapsamaz.

  • İntihar sonucu ölüm masrafları ve ülkeye nakil.
  • İntihar sonucu yaralanma ve tedavisi
  • Terör saldırısı, eylem, grev, lokavt gibi iç isyanlara karışma ve bunun sonucunda yaralanma-ölüm
  • Motosiklet kullanırken yaralanma-ölüm
  • Kayak ve buna benzer sporlar sonucu yaralanma-ölüm
  • Bilerek kendini yaralama sonucu tedavi
  • Tüp bebek tedavisi
  • Estetik müdahaleler
  • Hamilelik muayenesi
  • Bilerek hamileliğe son verme

 Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

  Yurt dışına çıkarken yaptıracağınız Seyahat Sağlık Sigortası için bir çok sigorta şirketi size teklif sunabilir. Bu teklifler, teminat kapsamları yani size sunacakları hizmetin ayrıntıları ve genel paket kapsamları için devletin belirlediği üst limitlerle fiyatlandırılırlar. Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ücretleri, konusunda uygun fiyat ve güçlü teminat kapsamı için farklı sigorta şirketlerinden teklif alarak ilerleyebilirsiniz. En uygun fiyatlı Seyahat Sağlık Sigortası teklifi için sigorta şirketlerinin size sunacağı poliçe tekliflerini detaylı olarak değerlendirmek üzere ve çok vakit kaybetmeden online olarak işlemleri tamamlamak için seyahat123.com’u tercih edebilirsiniz.

 

 

İnsansız Sigorta Aracı

Bilgilerini gir,
Teklifi gör,
Poliçeni hemen al