Seyahat Sigortası Ücretleri

 Alıştığı şehir görselliğinden farklı yapılar olduğunu görmek, kanıksadığı yaşam biçimlerinin ötesini keşfetmek insanın zihninde adeta devrim yapar. Yurt dışına çıkan, yurt dışı görmüş insanların işlerine, hayatlarına, şehri koruma olgusuna hatta çevreye bakış açıları büyük bir vizyonla değişir. Bu nedenle yurt dışı seyahatleri hem bireysel hem de toplumsal gelişim için önemlidir. Yurt dışına tatile gitmek, iş ziyaretinde bulunmak ya da yurt dışı turlarına çıkmak, pasaport almak, vize işlemlerini tamamlamak, konaklama ve ulaşım konularını kapsayan gezi planını yapmak ve seyahat sigortası yaptırmak gibi aşamalardan oluşur. Yurt dışına çıkmanın bazı koşullarda ön şartı olan ve öyle olmadığı durumlarda da önemli bir güvence sunan Seyahat Sigortası fiyatları da en çok merak edilen konular arasındadır. Vize Sigortası da denilen Seyahat Sigortasının ücreti, poliçeden poliçeye, bir sigorta şirketinin teklifinden diğerine değişiklik gösterir.

Vize Sigortası Nedir?

 1995 yılında Avrupa Birliği ülkeleri aralarında bir sözleşme yaptılar. Bu sözleşmeye Schengen sözleşmesi ve sözleşmeyi imzalayan ülkelere de Schengen Ülkeleri denir. Schengen ülkelerinden birine vize alan bir ülkenin vatandaşı, Schengen İnformation’a Data denilen bilgi havuzu aracılığıyla kontrole dildiği üzere bir diğerine vizesiz geçiş yapabilir. İşte bu ülkelerin vize vermek için aradığı koşullardan biri de Vize Sigortası da denilen Seyahat Sigortasıdır.

Seyahat Sigortası Fiyatları

 Seyahat Sigortanızı hangi sigorta şirketi ile yaptığınız, nasıl bir sigorta kapsamı istediğiniz fiyatı ve teminat kapsamını etkiler. Online seyahat sigortası sunan seyahat123.com, farklı sigorta şirketlerinin fiyat tekliflerini size karşılaştırma yapabileceğiniz şekilde sunarak en uygun fiyatlı seyahat sigortası teklifine ulaşmanızı kolaylaştırır. Ülkemizde ve dünya genelinde hizmet veren, teminat kapsamları güçlü, hizmet kalitesi yüksek olan sigorta şirketleri ile çalışan seyahat123.com, söz konusu şirketlerin size özel seyahat sigortası poliçe tekliflerini dakikalar içinde paylaşır. Ayrıca sistem, yüksek güvenlik sunan ödeme sayfası, anlaşılır ve net poliçe dökümleri, 24 saat online canlı destek hattı ile de çok tercih edilen bir alt yapı sunar.

Seyahat Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 Bir sigorta şirketinden Seyahat Sigortası alırken bazı detayları dikkatlice incelemeniz önerilir. Bunlar kısaca şöyle sıralanabilir:

  • Aldığınız teklifin poliçesinin başlama ve bitiş tarihlerini kontrol etmelisiniz.
  • Poliçede yazan kişi sayısına dikkat etmelisiniz.
  • Eğer Schengen ülkelerinden birinin vize şartı olarak Seyahat Sigortası yaptırıyorsanız söz konusu ülkenin istediği sigorta poliçe detaylarına uygunluğunu inceleyiniz.
  • Size sunulan poliçenin açık, anlaşılır bir dille hazırlanmış olmasını önemseyin.
  • Size destek olacağını ifade eden sigorta şirketinin gittiğiniz ülkede 24 saat telefonla ya da online olarak destek sunacağından emin olun.

En Az Kaç Günlük Seyahat Sigortası Yaptırabilirim?

 Seyahat Sigortasını en az 1 hafta yani 7 günlük en çok da 1 ay yani 30 günlük olacak şekilde yaptırabilirsiniz. Gün sayısı, ödeyeceğiniz fiyatı yani seyahat sigortası ücretini de etkileyecektir.

 

İnsansız Sigorta Aracı

Bilgilerini gir,
Teklifi gör,
Poliçeni hemen al